VZPOMÍNKA NA JINDRU VOBOŘILA

Když už mluvím o „BOŽSKÉM HLASU“, nemůžu zde nezmínit svého manžela JINDRU VOBOŘILA. Jeho hlas mě hladil, ať zpíval jakýkoliv žánr, a to zpíval převážně rock a byl „za drsňáka“. Kdo zná skladbu POST WAR SATURDAY ECHO od skupiny Quatermass, určitě se vám bude zamlouvat a „vemlouvat“ v Jindry podání a v jeho úpravě:

Jindra Vobořil

Jindra mě naprosto spolehlivě uspal, když mi před spaním četl. Z mého pohledu to byl velký hudební profesionál a jeho hra na baskytaru, dle mého citlivého vnímání, byla jedinečná, vemlouvavá, sdílná, nápaditá … Stačí si poslechnout např. nadčasové album Václava Neckáře PLANETÁRIUM, kde kromě hry na baskytaru Jindra zpívá vokály:

Ariana + Jindra

Obdivovala jsem jeho všeobecný rozhled, připadalo mi, že všechno ví, takže jsem vůbec nemusela používat Google. Celý život četl vše od pohádek
až po odbornou a naučnou literaturu. Spolu jsme mohli poslouchat jakoukoliv hudbu. Hodně mě naučil, a za to mu nepřestávám děkovat ani teď,
do vesmírných výšin.

Ariana + Jindra
Ariana + Jindra
Ariana + Jindra

Jako památka na naše společné tvoření mi zůstalo také společné CD s názvem STÁVÁ SE … Toto CD je registrované u SUPRAPHONU a podíleli jsme se na něm oba i jako skladatelé a textaři:

Jindra Vobořil a Ariana Tomsová - Stává se
Jindra Vobořil a Ariana Tomsová - Stává se
Jindra + Ariana
Ariana + Jindra
Ariana + Jindra

Zde ještě odkaz na manželovy webové stránky, které si sám vytvořil:
www.jindravoboril.webzdarma.cz

V případě zájmu mohu nabídnout i manželovu poutavou knihu vzpomínek ŽIŽKOVSKÁ OPERA, ještě mám pár kousků k dispozici. 

Jindra Vobořil - Žižkovská opera