NUTNÝ POHYB

Ariana Marie Tomsová

POHYB JE NAPROSTO NEZBYTNÝ pro zdravý vývoj člověka. V podstatě jakékoliv cvičení, chůze, výlety do přírody, vědomá práce těla… Já osobně si myslím, že jsme zde na Zemi proto, abychom se o sebe naučili pečovat, abychom kultivovali svá těla, svou duši a mysl. Pohyb je naše přirozenost. Co je vlastně fyzická aktivita? Pohyb, který vyžaduje energii, pohyb, který provádí kosterní svalstvo. Pravidelný pohyb se postará  o zrychlení metabolismu, o psychickou pohodu, několikanásobně se snižuje riziko vzniku srdečně-cévních onemocnění. Sama jsem poznala, že je mi mnohem lépe po všech stránkách, když se po cvičení cítím flexibilnější a jsem v lepší kondici.

Ano, snažila jsem se nějakou dobu své tělo „obelhávat“, že to zvládne bez mé výrazné pomoci…:)  
Neprošlo to. Párkrát jsem pokorně odkráčela na fyzioterapii, abych se mohla hnout a záda mi odpustila
mou nedůslednou péči. Zvláště s přibývajícím věkem je nutné posilování, nenechat svaly „usnout“, protože mají mimo jiné za úkol odlehčovat páteři, každé kostičce v těle.

Mimochodem, co se fyzioterapie týče, velmi mile mě překvapili v TherapyPoint: https://www.therapypoint.cz/

Je úžasné, když vám někdo umí problém odborně, ale zároveň lidsky vysvětlit z několika stran, když vám někdo umí pomoci a věnuje se vám, že odcházíte s úsměvem, ať už vás něco bolí či ne. A můj osobní dík patří panu Mgr. Petru Bendovi, protože mi s blokem páteře pomohl tak, že jsem
po terapiích mohla jít hned cvičit do fitness centra. A zde můj dík za skvělou péči a podporu patří kondiční trenérce Zuzaně Matuškové.

Ariana Marie Tomsová
Ariana Marie Tomsová

Proč je pohyb nutný pro náš vnitřní klid a mír, pro naše zdravé tělo?

  • Pohyb vás vede. Vnímáte sami sebe a neomylně poznáváte svou cestu
  • Naladíte se na sebe, nasloucháte sami sobě
  • Nenecháte se ovlivnit nežádoucími vlivy okolí, sami cítíte, co je pro vás dobré
  • Uvědomujete si svůj střed, existenci, sílu, potenciál, jedinečnost
  • Pohyb vás utvrdí v tom, že pouze vy jste ti, kdo mají nad sebou moc, že jste schopni vše pochopit, zvládnout a žít svobodně
  • Máte zdravé sebevědomí
Ariana Marie Tomsová