ALENA SLÁNSKÁ

Přemýšlela jsem, jak dlouho se s Alenkou známe, ale nedopočítala jsem se.  :). Jisté je, že ona byla mezi těmi, kteří mi podali pomocnou ruku, když jsem to nejvíce potřebovala. A ne jednou. Asi i proto jí říkám Alenka, i když pro ostatní přátele je Ála. Její energie je pro mě jemná a nadpozemská. Ona totiž ví, že největší pomoc je světýlko, kterým vám někdo posvítí na cestu, když zrovna ve své situaci nevidíte východisko. Pokud to tak cítíte i vy, díky Alence můžete poznat, že na své trápení nejste sami, a že je vám neustále pomáháno. Stačí jen otevřít srdce, mysl a náruč. Děkuji, Alenko :).

Alenka o sobě:
Co napsat o sobě? Prošla jsem si kalužemi a vyšla jsem z nich. Když už je člověk v louži, najednou
v sobě objeví potřebu zjistit, kudy se tam dostal a proč tam vlezl. Najednou v hloubi duše ví, že obviňovat druhé nebo svádět to na nepřízeň osudu nikam nevede. To já jsem ta, která vkročila do louže nebo někomu dovolila, aby ji strčil. Já jsem ta, která teď musí přijmout odpovědnost za svoje kroky.

Alena Slánská

Ocitnout se v louži je veliký urychlovač sebepoznání. Díváte se tváří v tvář drsné skutečnosti a musíte se s ní vypořádat. A to je ten úhel zlomu, kdy se z vás může stát nový člověk. A nebo nemusí. Jedno je ale jisté – už nezůstanete stejní, jací jste byli před šlápnutím do louže. Jak dál? Je třeba jít, naučit se přijímat dobro, radovat se z každé dobré věci a děkovat za ni. A odpustit nejen druhým, ale i sobě. Vím ze své terapeutické praxe, že právě to je velmi často kamenem úrazu, obzvláště u hodných a dobrosrdečných lidí. Všem všechno odpustí a na sebe jsou přísní a podvědomě si nedovolí přijímat radost a blaho. Poznala jsem, že ať jsme kdekoli, třeba i v louži, vždycky je nám nabídnuta pomocná ruka. Bůh je tady. Abychom vyšli ven z louže, potřebujeme Boha. A opravdové přátele. A ještě zbyde hodně práce na nás samotné. Podívat se důkladně do svého nitra, najít v sobě odvahu vidět všechny své chyby, chuť zbavit se jich a naučit se být lepšími, a tím i radostnějšími, navyknout si myslet a mluvit pozitivně a vytvářet tím nové a lepší skutečnosti… Pak vám to nedá a začnete podávat pomocnou ruku bližním, kteří zavrávorali a upadli do louže. Tak nějak začala moje terapeutická praxe :).

Co vám nabízím: Nyní poskytuji převážně osobní poradenství, ale také skupinový motivační koučink pro hudebníky či sportovce. Bližší informace najdete na www.alenaslanska.cz. Osobní poradenství spočívá v nalezení a rozboru příčin daného problému, odhalení nesprávných myšlenkových vzorců, přenastavení těchto vzorců na správné a prospěšné, které vám přinesou úlevu a nový výhled. Učíme se porozumět signálům ze svého podvědomí, pracovat s afirmacemi na úpravě podvědomých reakcí tak, aby nám přinášely kýžený efekt, a meditujeme. Motivační koučink pro hudebníky a sportovce probíhá za pomoci afirmačních technik a meditací, zacílených na co nejlepší výkon, na úspěch a na štěstí.

Motto: Z každého začarovaného kruhu vede cesta do Světla. Najít ji je otázkou víry a touhy.

Autorka fotografií motýlů: Ariana Marie – pro Alenku

KONTAKT:
www.alenaslanska.cz
e-mail: alenaslanska@seznam.cz
mobil: +420 608 243 378