ANDREA POLÁKOVÁ

Lektorka Čchi-kung (Qi Gong) a Tai ji Quan

Andrea Poláková

Andrea, z mého pohledu „křehká bojovnice“, se kterou bych chtěla bojovat, nikoliv proti ní. :). Rozhodně patří mezi bytosti, kterých si vážím pro jejich inteligenci, citlivost, lidskost, píli a schopnost předávat učení a zkušenosti, které nabyla a stále nabývá. Mám pocit, že se nezastaví před ničím, když je to v souladu s božím plánem a ona to tak cítí. Asi proto mi k Andree sedí tento citát, se kterým i já souzním: 
„Naše největší vítězství není v tom, že nikdy neselžeme, ale v tom, že se zvedneme pokaždé, když spadneme.“ Konfucius (čínský filozof)

 Já osobně jsem si Andreu „našla“, když jsem hledala lektora, který by mě naučil sestavu Wudangského Čchi-kungu – Pět zvířat – aneb jak posílit tělo, mysl a duši taoistickou cestou. Jde o pozice zvířat – draka, tygra, leoparda, hada a jeřába. A jak mi Andrea vysvětlila, jde o cviky, které slouží k pročištění a posílení orgánů v těle. Ledviny, plíce játra, slezina, srdce. Cvičení má pozitivní vliv nejen na jednotlivé orgány, ale i na naši psychiku
a kondici. Vše souvisí se vším. Opět krásně propojujeme tělo, duši a mysl.

Budu moc ráda, když se nám podaří s Andreou pro vás připravit zajímavé tématické semináře. Může se vám také samozřejmě věnovat individuálně. Andrea má rozhodně co předávat. Její cesta ve Světle je i mou cestou. Bude mi ctí s ní dále spolupracovat.

Andrea o sobě: Baví mě objevovat a poznávat jak vnitřní, neviditelné světy, tak i to, co se promítá na plátno světa vnějšího. Život vnímám jako mystérium, skrz které se projevují nejrůznější aspekty nás samých. Poznat sebe sama je pro mě nekonečné dobrodružství.

Přes studium nejrůznějších seberozvojových směrů, terapie a meditace mě cesta v roce 2008 dovedla ke cvičení Tai Ji, Qi Gong a k vnitřním stylům čínského bojového umění Kungfu. Hned jsem cítila, jak mi je toto učení kultivace vnitřní a fyzické síly blízké a přirozené. Netrvalo dlouho a vydala jsem se do jeho kolébky, do Číny. Zde jsem od roku 2009 studovala v různých intervalech ve Wudangské taoistické akademii tradičního kungfu. 

Andrea Poláková

V Číně, zejména pak v Shenzhenu, jsem strávila celkem tři roky. Naposledy jsem Čínu navštívila v roce 2018, kdy jsem ve Wudangu v Chrámu Pěti nesmrtelných na Hoře Bílého koně (Baimashan) absolvovala kurz taoistické vnitřní alchymie u Mistra Li. 

V roce 2011 jsem se zúčastnila Mistrovství České republiky ve Wushu, kde jsem získala stříbrnou medaili za Tai Ji Quan a bronz za sestavu s vějířem
v kategorii Kung Fu krátkých zbraní.             

V letech 2018 – 2019 jsem u Taichi Asociace ČR absolvovala akreditovaný program FTVS “Trenér licence “B” – Tchaj-ťi a čchi kung”.

Kromě cvičení a pohybového umění se zabývám somatickým koučováním, masážemi Tuina, reflexní a kranio-sakrální terapií, energetickou psychologií (EFT) a dalšími různými terapeutickými přístupy, které se mi na mé cestě osvědčily. 

Andrea Poláková
Andrea Poláková
Andrea Poláková